פוסט

איך לוקחים משכנתא בלי הון עצמי?

משכנתא Wise 29 מרץ 2023
single
שתף

כולנו יודעים מהי הלוואת משכנתא אך רבים מאיתנו תוהים האם אפשר לקחת משכנתא ללא הון עצמי ובמידה וכן, כיצד עושים זאת, הנה מידע חשוב שיעזור לכם להבין האם ניתן לקחת משכנתא ללא הון עצמי, האם זו אופציה כדאית ומה הסיכונים הקיימים בתהליך שכזה.

האם ניתן לקחת משכנתא ללא הון עצמי?

בהחלט אפשר לקבל משכנתא גם אם אין לנו הון עצמי והדרך לעשות זאת היא על ידי קבלת סכום של כסף בדרכים אחרות. להלן מספר אופציות אשר עומדות לרשותכם:

  • לקיחת הלוואה על חשבון הפנסיה, קופת הגמל שלכם או קרן השתלמות.
  • רכישת דירה במחיר מוזל דרך פרויקט מחיר למשתכן.
  • קבלת הלוואה מבני משפחה או חברים.
  • ניתן למשכן נכס אחר לצורך קבלת ההלוואה, כמו למשל הבית של ההורים.

האם יש סיכונים במשכנתא ללא הון עצמי?

במידה ואתם מתכננים לקחת משכנתא ללא הון עצמי, כדאי שתדעו שיש לאופציה זו גם מספר סיכונים. כך למשל, אם החלטתם להיעזר בנכס של ההורים ומשכנתם אותו כנגד ההלוואה, קיים הסיכוי שהם יפסידו את הבית שלהם אם לא תחזירו את ההתחייבות לבנק.

כמו כן, אם החלטתם לבחור באופציה של לקיחת משכנתא ללא הון עצמי ונעזרתם בכספי הפנסיה שלכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא פנסיה בגיל מבוגר, מה שיאלץ אתכם לחסוך מחדש לאחר הפרישה.

ומה באשר לאופציה של מחיר למשתכן? גם אופציה זו עשויה להיות בעייתית כי בסופו של דבר מדובר על הגרלה ולא בטוח שתזכו בה. כמו כן, ישנם ישראלים רבים אשר זוכים בהגרלה זו אך המיקום של הדירה בה זכו אינו אטרקטיבי מספיק. חשוב לציין שלצורך השתתפות בהגרלה זו, תצטרכו לעמוד בתנאים מסוימים וקיים סיכוי סביר שבעקבות כך אופציה זו תיפסל.

ומה בנוגע לאופציה של לקיחת הלוואה? גם אופציה זו עשויה להיות מעט בעייתית. מדוע? כי כאשר לוקחים הלוואה סטנדרטית, נדרש להחזיר אותה בתוך כמה שנים בודדות. גם אם מדובר על הלוואה לחברים או משפחה, זה סכום שמתווסף להחזר החודשי שלכם במשכנתא ולכן אתם עשויים למצוא את עצמכם קורסים תחת הסכומים החודשיים שתצטרכו להחזיר בו זמנית.

אז האם כדאי לקחת משכנתא ללא הון עצמי?

לקיחת משכנתא ללא הון עצמי היא בדרך כלל אופציה שכדאי לשקול היטב. צריך להבין את היתרונות והחסרונות ולקחת בחשבון שיש בתהליך זה סיכונים רבים. 

אם אתם לא בטוחים לגבי התהליך, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מקצועי, כזה אשר יכול ללוות אתכם ולבנות תמהיל משכנתא נכון, מחושב ואחראי בהתאם ליכולת ההחזר.

 כמו כן, כדאי לבדוק את החלופות השונות שהצגנו, החל מרכישת דירה בפרויקט מחיר למשכתן ועד למישכון נכס של ההורים.

למידע נוסף על עולם המשכנתאות, היכנסו אל אתר משכנתא ליין

קרדיט תמונה: depositphotos
להירשם לניוזלטר שלנו זה wise!