מדריכים

המדריך המלא לבחירת יועץ משכנתא

משכנתא Wise 21 יונ 2021
single
שתף

אנשים שעומדים לחתום על משכנתא, בוודאי תוהים באשר למסלול המתאים ביותר עבורם, ללקיחת ההלוואה הגדולה הזאת. שירות של ייעוץ משכנתאות ניתן ללא תשלום כחלק מן השירות שהבנק המלווה מציע, אבל רבים אינם יודעים שלמעשה – הייעוץ הזה לא באמת מייצג את האינטרסים של הלווה בצורה הטובה ביותר, אלא את זה של הבנק. בחירת יועץ משכנתאות פרטי תהיה השקעה משתלמת שיכולה, בסופו של דבר, לחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים למשפחה. איך בוחרים יועץ משכנתאות? על כך במאמר הבא.

מדוע חשוב לנסח הסכם משכנתא שמותאם ללווים?

לכל מי שעומד לרכוש דירה וזקוק להלוואת משכנתא כדי לממן אותה, ברור שמדובר בהלוואה שהחזרי התשלומים שלה ילוו אותו למשך שנים ארוכות. החיים מביאים עמם שינויים רבים ולכן הכרחי שגם המשכנתא שלכם תשתלב היטב עם ההוצאות וההכנסות החודשיות – ולא תהפוך לבעייה, גם כאשר ההכנסות יירדו או ההוצאות הקבועות יגדלו. חשוב להבין איך בוחרים יועץ משכנתאות שיידע את החשיבות של ניסוח הסכם הלוואה המותאם אליכם בכל המובנים. 

אילו משתנים יש לקחת בחשבון כשבוחרים מסלול להלוואת המשכנתא?

יועץ משכנתאות פרטי שלכם, צריך להסתכל על שלושה משתנים עיקריים, כשיתחיל לבנות ו"לעצב" את המשכנתא בעבורכם:

  1. המצב הכלכלי הנוכחי שלכם – כמה כסף אתם מכניסים וכמה מוציאים, האם יש לכם חסכונות ועוד.
  2. המצב הכלכלי במשק הישראלי – מהו גובה הריבית, כיצד היא עשויה להשפיע על משכנתאות בכלל ועל זו שלכם בפרט.
  3. מהו הצפי הפיננסי שלכם – האם אתם עומדים לקבל ירושה גדולה? או לחילופין לסיים תפקיד בעבודה ולהיקלע לתקופה של אבטלה?

כמובן, שלא ניתן לצפות את הכל מראש. אבל הרעיון הוא לנסות ולהגיע להסכם משכנתא המתחשב בשקלול הנתונים ומייצר בעבורכם "מרחב נשימה", אם וכאשר תיאלצו להתמודד עם קשיים כלכליים לא צפויים.

איך בוחרים יועץ משכנתאות ואילו שאלות כדאי לכם לשאול אותו?

אם תהיתם איך לבחור יועץ משכנתאות בשוק כה רווי, מומלץ להביא עד כמה הניסיון הוא הגורם המשמעותי ביותר: עצותיו של יועץ מנוסה יכולות לחסוך למשפחה מאות אלפי שקלים, שישמשו אותה למימון עניינים חשובים וכבדי משקל בחיים. מסיבה זו, התייעצות עם מומחה מיומן שכבר סייע ללקוחות רבים ומגוונים בעניין המשכנתא שלהם, תהיה הדבר הנכון לעשות. אל תחששו לשאול את השאלות הקשות, הן בנוגע לתהליך קבלת הייעוץ והן בנוגע להסכם ההלוואה שהוא ימליץ לכם עליו. 

גם אם אתם מבינים לעומק בנושאים הקשורים לכלכלה, הרשו לעצמכם לשאול כל שאלה שקשורה בסיבות שבגללן היועץ ימליץ על מסלול משכנתא מסוים, לעומת מסלול אחר. בסופו של דבר, זכרו שמדובר בכסף שלכם והיועץ נמצא שם בשביל לעזור לכם לחסוך כמה שיותר ממנו – תוך מציאת הדרך לניהול נבון של המשכנתא ויצירת איזון פיננסי קבוע, לכל אורך תקופת החזר התשלומים.

להירשם לניוזלטר שלנו זה wise!