פוסט

עולה על הכביש – 6 דברים שכדאי לעשות לאחר רכישת רכב חדש

משכנתא Wise 29 אוק 2023
single
שתף

שוק הרכבים בישראל הוא שוק רחב, אשר נשאר בתנועה כל הזמן באופן מתמיד. החל מרכבים חשמליים ועד למשאיות ורכבי יוקרה, כל אדם באשר הוא, כאשר הוא קונה רכב חדש ולפני שעולה איתו על הכביש, צריך וכדאי שידע מספר דברים חשובים. איזה דברים בדיוק? המשיכו לקרוא וגלו בעצמם.

קניתם רכב חדש? מזל טוב!

קניית רכב חדש היא עסק שלם שההתרגשות שלו מתחילה הרבה לפני מעמד הרכישה, עוד בתחילת החיפושים. תהליך מציאת הרכב על פי הפרמטרים הרצויים לנהג, ולבסוף קניית רכב מהניילונים, מביאה עימה התרגשות רבה. אך עם זאת, ישנם מספר דברים שחשוב מאוד לדעת אחר רכישת רכב חדש.

היום שאחרי – מה לעשות לאחר רכישת רכב?

אז אחרי שקניתם רכב חדש, הנה 6 הדברים שמומלץ לעשות ולהכיר שנייה לפני שאתם עולים לכביש ומתחילים להנות מהקנייה:

  1. הכרת הרכב – הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא ביצוע הכרת הרכב. לכל רכב יש את מערכות הבטיחות והאבזור שלו. על מנת למקסם את יכולות הרכב וכן את הנהיגה הבטוחה, יש לבצע היכרות מעמיקה לפני תחילת הנסיעה הראשונה.
  2. סידור וארגון הרכב – מומלץ לארגן את הרכב ולמקם בו אביזרים נוספים בהתאם לצורכי הנהג על מנת למקסם את איכות ובטיחות הנהיגה.
  3. רכישת ביטוח רכב – ביטוח רכב הוא דבר חשוב מאוד. הוא נותן שקט נפשי, ויש לבצע אותו לפני תחילת השימוש ברכב, החל מביטוח מקיף ועד לביטוח חובה וצד ג'.
  4. עדכון מנויים – במידה ויש לכם מנויים בכבישי אגרה, חניונים וכדומה, מומלץ לעדכן את מספר הרכב בהתאם.
  5. וידוא מועדי טיפולים – על מנת שלא להיתקע ברגע האחרון, מומלץ לוודא מראש את מועדי הטיפולים השונים של הרכב.
  6. יישור קו בין הנהגים – במידה וישנם נהגים נוספים שעתידים לעלות על הגה הרכב, מומלץ לקיים יישור קו בהתאם לדרישות ולבקשות של בעל הרכב.

ביטוח רכב, בשביל השקט הנפשי

בואו נפרט רגע על ביטוח הרכב, ונבין מהם בכלל 3 סוגי הביטוח הבסיסיים והחשובים מכל:

  • ביטוח חובה – הביטוח הבסיסי ביותר אשר מחייב על פי חוק להימצא בכל רכב. ביטוח זה מכסה נזקים גופניים של הנהג, נוסעי הרכב וכן הולכי רגל במקרה של תאונה.
  • ביטוח מקיף – ביטוח זה עוסק בנזק לגורמים פיזיים, החל מהרכב עצמו או רכבים אחרים שנפגעו בתאונה, נזקים הנגרמים כתוצאה מנזקי מזג אוויר ועוד, ובנוסף כולל גם ביטוח לציוד שניזוק ושהה ברכב, גם אם לא מדובר בציוד הקשור לרכב עצמו. ביטוח מקיף אינו מחייב אך מומלץ מאוד.
  • ביטוח צד ג' – ביטוח צד ג', כשמו, עוסק בביטוח של נזק לרכוש כזה או אחר של אדם שאינו המבוטח עצמו. ביטוח זה נועד על מנת שהפיצויים אודות נזק שנגרם על ידי הנהג, לא יצא מכיסו האישי של מחברת הביטוח.

רגע לפני שמניעים ויוצאים לדרך

אם כן, רגע לפני שיוצאים לדרך, חשוב לבצע את כלל הדברים והגורמים שהוצגו קודם לכן. אלו, יוכלו להבטיח לכם נסיעה בטוחה ורגועה, ויתרה מכל שקט נפשי, ויהוו עבורכם רשת בטחון במקרים של נזק מכל סוג שהוא, החל מתאונות, גניבות ואובדן. אז קדימה, למה אתם מחכים? רכשו ביטוח רכב מכל הסוגים, וכל שנותר לאחל הוא נסיעה טובה!

 

להירשם לניוזלטר שלנו זה wise!